Showing posts with label Miloš Vušković. Show all posts
Showing posts with label Miloš Vušković. Show all posts

16.12.13

MAJSTOR SLIKARSTVA U HAOSU MONOGRAFIJE

Piše: Bratislav Bato Medojević  01. 03. 2011.                                 

Zimska suvomrazica, sa kraljevskim stoljetnim borovima Krušika, skriva velike kulturne događaje. Sinoć smo u Perjaničkom domu, na solističkom koncertu Milice Kankaraš, (prvom u Crnoj Gori,) imali  privilegiju čuti božanske zvuke harfe u rukama Crnogorke. A, večeras, u Galeriji Dvorac Petrovića, 1. marta, 2011. u 19h, otvorena je retrospektivna izložba istaknutog crnogorskog slkara Miloša Vuškovića (1900-1975). Ona je, jula, 2010., prvi put prikazana u Galeriji Biljarde na Cetinju.
Ova izložba je korisna iz mnogo razloga, ali  pravi presjek Miloševog slikarskog kvaliteta nije urađen. Najveća zastupljenost  njegovog stvaralaštva na ovoj izložbi, odnosi se na period između dva rata i karikature. A, ono što najmanje priliči ovom povodu je: da ni jednoj izloženoj slici nije mačena patina, - pa se za mnoge slike nastale između dva rata može reći da nisu za izlaganje. Publika je potcijenjena, a propušteno je, da se i sa ovakvom postavkom slika, sa malo više truda postigne mnogo veći kvalitet izložbe.