Piše: Bratislav Bato Medojević 01.
03. 2011.
Zimska
suvomrazica, sa kraljevskim stoljetnim borovima Krušika, skriva
velike kulturne događaje. Sinoć smo u Perjaničkom domu, na solističkom koncertu
Milice Kankaraš, (prvom u Crnoj Gori,) imali privilegiju čuti božanske zvuke harfe u rukama
Crnogorke. A, večeras, u Galeriji
Dvorac Petrovića, 1. marta, 2011. u 19h, otvorena je retrospektivna izložba
istaknutog crnogorskog slkara Miloša Vuškovića (1900-1975). Ona je, jula,
2010., prvi put prikazana u Galeriji Biljarde na Cetinju.
Ova izložba je
korisna iz mnogo razloga, ali pravi
presjek Miloševog slikarskog
kvaliteta nije urađen.
Najveća zastupljenost njegovog
stvaralaštva na ovoj izložbi, odnosi
se na period između dva rata i karikature. A, ono što najmanje priliči ovom povodu je: da ni jednoj izloženoj slici
nije mačena patina, - pa se za mnoge slike nastale između dva rata može
reći da nisu za izlaganje. Publika je potcijenjena, a propušteno je, da se i sa ovakvom postavkom slika,
sa malo više truda postigne mnogo veći kvalitet izložbe.
